УКР ENG

Пошук:


Email:  
Пароль:  

 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

КВ №19905-9705 ПР від 02.04.2013 р.

 ЗАСНОВНИКИ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ НАН УКРАЇНИ
(ХАРКІВ, УКРАЇНА)


Згідно з рішенням № 802 Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 14.03.2024 р. зареєстрований суб’єктом у сфері друкованих медіа. Ідентифікатор R30-03156

 ВИДАВЕЦЬ

ФОП Лібуркіна Л. М.

 РОЗДІЛИ САЙТУ

Головна сторінка

Редакція журналу

Редакційна політика

Анотований каталог (2011)

Анотований каталог (2012)

Анотований каталог (2013)

Анотований каталог (2014)

Анотований каталог (2015)

Анотований каталог (2016)

Анотований каталог (2017)

Анотований каталог (2018)

Анотований каталог (2019)

Анотований каталог (2020)

Анотований каталог (2021)

Анотований каталог (2022)

Анотований каталог (2023)

Анотований каталог (2024)

Анотований каталог (2025)

Тематичні розділи журналу

Матеріали наукових конференцій


Система стратегічного планування як джерело конкурентних переваг для суб'єктів господарювання
Подольська О. В., Краля В. Г., Козлова І. М.

Podolska, Olha V., Kralia, Viktoriia H., and Kozlova, Inna M. (2025) “Strategic Planning System as a Source of Competitive Advantages for Economic Entities.” Business Inform 1:414–421.
https://doi.org/10.32983/2222-4459-2025-1-414-421

Розділ: Менеджмент і маркетинг

Стаття написана англійською мовою
Завантажень/переглядів: 0

Завантажити статтю (pdf) -

УДК 658.012

Анотація:
Метою даної статті є дослідження теоретичних аспектів стратегічного планування підприємства та визначення його ключової ролі у забезпеченні стабільності й конкурентоспроможності суб’єктів господарювання. В умовах сучасної економіки, що характеризується нестабільністю зовнішнього середовища, глобалізацією ринків та постійним зростанням рівня конкуренції, стратегічне планування є не лише інструментом управління, але й фундаментом для забезпечення довгострокового успіху компаній. У статті досліджено ключові проблеми стратегічного планування підприємства, серед яких виокремлено недостатню адаптацію до швидких змін ринкових умов, недоліки в аналізі зовнішнього і внутрішнього середовища, відсутність чіткої постановки цілей та недостатню інтеграцію стратегії у систему управління підприємством. Особливу увагу приділено аналізу конкурентних стратегій підприємств, таких як стратегія лідерства за витратами, стратегія диференціації та стратегія фокусування. Зазначено, що ефективний вибір та реалізація цих стратегій дозволяють компаніям формувати стійкі конкурентні переваги, знижувати ризики та підвищувати рівень адаптивності до викликів ринку. У ході дослідження встановлено, що ефективне стратегічне планування дозволяє підприємствам оперативно адаптуватися до змін ринкового середовища, оптимізувати витрати та підвищувати якість продукції чи послуг. Це, своєю чергою, сприяє досягненню таких важливих цілей, як підвищення рентабельності, формування стійких конкурентних переваг та забезпечення інноваційного розвитку. Побудована у статті схема процесу стратегічного планування демонструє його основні етапи: аналіз зовнішнього і внутрішнього середовища, визначення місії та цілей, формування стратегії, її реалізація та контроль результатів. Окремо проаналізовано вплив факторів зовнішнього середовища, таких як ринкові тенденції, конкуренція та зміни споживчого попиту, на вибір та реалізацію конкурентних стратегій. Крім того, розглянуто переваги застосування стратегічного підходу для підприємств різних галузей. Зроблено висновок, що стратегічне планування є невід’ємною складовою сучасного менеджменту, яка забезпечує не лише адаптацію до викликів сучасного ринку, але й створює основу для довготривалого розвитку підприємства.

Ключові слова: планування, стратегія, конкурентоспроможність, управління, конкурентні стратегії, адаптація, розвиток, бізнес-середовище.

Рис.: 1. Табл.: 2. Бібл.: 10.

Подольська Ольга Василівна – кандидат економічних наук, доцент, доцент, кафедра менеджменту, бізнесу і адміністрування, Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця (пр. Науки, 9а, Харків, 61166, Україна)
Email: [email protected]
Краля Вікторія Григорівна – кандидат економічних наук, доцент, кафедра менеджменту, бізнесу та адміністрування, Державний біотехнологічний університет (вул. Алчевських, 44, Харків, 61002, Україна)
Email: [email protected]
Козлова Інна Миколаївна – кандидат економічних наук, доцент, доцент, кафедра менеджменту, логістики та інновацій, Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця (пр. Науки, 9а, Харків, 61166, Україна)
Email: [email protected]

Список використаних у статті джерел

Ansoff H. I. The Emerging Paradigm of Strategie Behaviour. Strategie Management Journal. 1987. Vol. 8. Р. 501–515.
Kotler P., Keller K. L. Marketing Management, 2006.
Mintzberg H. The Rise and Fall of Strategic Planning. New York : Press and Prentice Hall International, 1994.
Porter M. E. Competitive Advantage: Creating and Sustaining Superior Performance. New York : Free Press, 1985.
Schendel D., Hofer C. W. Strategie Management: A new View of Business Policy and Planning. Boston : Little Brown, 1979.
Quinn J. B. Strategies for Change: Logical Incrementalism. R. D. Irwin, 1980.
Bryson J. M., Bromily P. Criticai factors affecting the planning and implementation of major projects. Strategie Management Journal. 1993. Vol. 14 (5). Р. 319–333.
Kralia V., Sahachko Y., Podolska O. Using the method of re-engineering business processes at the enterprise in the implementation of innovative technologies. Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг. 2024. Вип. 1 (35). С. 144–152.
Коваленко А. О. Стратегічне планування сталого розвитку України. Київ : ПрофКнига, 2018. 160 с.
Немцов В. Д., Довгань Л. Є. Стратегічний менеджмент : навч. посіб. Київ : ЕксОб, 2001. 471 с.

 ДЛЯ АВТОРІВ

Ліцензійний договір

Умови публікації

Вимоги до статей

Положення про рецензування

Договір публікації

Номер в роботі

Питання, які задаються найчастіше

 ІНФОРМАЦІЯ

План наукових конференцій


 НАШІ ПАРТНЕРИ


Журнал «Проблеми економіки»

  © Business Inform, 1992 - 2025 Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International CC BY-SA. Написати вебмастеру