УКР ENG

Пошук:


Email:  
Пароль:  

 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ

КВ №19905-9705 ПР від 02.04.2013 р.

 ЗАСНОВНИКИ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ІНДУСТРІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ РОЗВИТКУ НАН УКРАЇНИ
(ХАРКІВ, УКРАЇНА)


Згідно з рішенням № 802 Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 14.03.2024 р. зареєстрований суб’єктом у сфері друкованих медіа. Ідентифікатор R30-03156

 ВИДАВЕЦЬ

ФОП Лібуркіна Л. М.

 РОЗДІЛИ САЙТУ

Головна сторінка

Редакція журналу

Редакційна політика

Анотований каталог (2011)

Анотований каталог (2012)

Анотований каталог (2013)

Анотований каталог (2014)

Анотований каталог (2015)

Анотований каталог (2016)

Анотований каталог (2017)

Анотований каталог (2018)

Анотований каталог (2019)

Анотований каталог (2020)

Анотований каталог (2021)

Анотований каталог (2022)

Анотований каталог (2023)

Анотований каталог (2024)

Анотований каталог (2025)

Тематичні розділи журналу

Матеріали наукових конференцій


Таксономія біткоїну
Амалян А. В., Бондаренко О. С.

Amalian, Arutiun W., and Bondarenko, Oleg S. (2025) “Bitcoin's Taxonomy.” Business Inform 2:742–742.
https://doi.org/10.32983/2222-4459-2025-2-742-742

Розділ: Фінанси, грошовий обіг і кредит

Стаття написана англійською мовою
Завантажень/переглядів: 0

УДК 339.7:336.7

Анотація:
Біткоїн – перша та найвідоміша децентралізована цифрова монета, яка започаткувала глобальну дискусію щодо її природи та відповідної категоризації. З моменту свого створення в 2009 році біткоїн не піддавався класифікації, демонструючи характеристики, що порушують межі між традиційними класами активів. Відсутність чіткої загальновизнаної категоризації має значні наслідки для регулювання, оподаткування, практики бухгалтерського обліку та глибшого розуміння ролі біткоїнів у фінансовому світі. У цій статті досліджено багатогранну природу біткоїну на основі його порівняльного аналізу з готівкою (фіатними грошима) та акціями (традиційними фінансовими активами). Метою цього порівняльного аналізу є виявлення подібності та відмінностей між згаданими категоріями. Аналізуючи, систематизуючи та узагальнюючи наукові праці сучасних учених і фінансистів, автори цієї статті прагнуть зіставити теорію з практикою використання біткоїнів. Порівняльний аналіз біткоїнів і акцій демонструє їх слабку схожість з точки зору бенефіціарів нової емісії, сприйняття населенням, функціонування у ролі інструмента збереження вартості та транзакційних витрат під час їх використання, тоді як такі характеристики, такі як волатильність, потенціал зростання вартості та регулятивний нагляд, як було доведено, є спільними для них лише частково. Попри загальноприйняту думку, дослідження показало певну схожість у використанні біткоїнів і акцій як одиниці розрахунку та засобу обміну. Однак обидва активи значною мірою не виконують ці функції належним чином. Жодної подібності між біткоїнами та акціями не було виявлено з точки зору їхніх емітентів, а також у їхньому впливі на навколишнє середовище, ризикованості та забезпеченості. Порівнюючи фіатну валюту з біткоїнами, автори зосередилися на їхній суті, протиставляючи сучасні гроші, які не можуть існувати без боргових відносин у банківському бухобліку, біткоїну як простому запису у віртуальному реєстрі. Було виявлено часткову схожість у їхньому функціонуванні як засобу обміну, хоча відсутність статусу законного платіжного засобу робить прийом біткоїнів необов’язковим — на відміну від готівки. На фоні прискореного зростання капіталізації ринку біткоїнів питання, порушені в статті, видаються актуальними та вкрай дискусійними, що обумовлює потребу в подальших дослідженнях.

Ключові слова: Bitcoin, криптовалюта, акція, фіатні гроші, порівняльний аналіз.

Табл.: 1.

Амалян Арутюн Вільямсович – кандидат економічних наук, доцент, кафедрa міжнародних економічних відносин, бізнесу та менеджменту, Українсько-американський університет Конкордія (вул. Олександра Кониського, 8/14, Київ, 01054, Україна)
Email: [email protected]
Бондаренко Олег Сергійович – аспірант, кафедра міжнародних економічних відносин, бізнесу та менеджменту, Українсько-американський університет Конкордія (вул. Олександра Кониського, 8/14, Київ, 01054, Україна)
Email: [email protected]

Список використаних у статті джерел


 ДЛЯ АВТОРІВ

Ліцензійний договір

Умови публікації

Вимоги до статей

Положення про рецензування

Договір публікації

Номер в роботі

Питання, які задаються найчастіше

 ІНФОРМАЦІЯ

План наукових конференцій


 НАШІ ПАРТНЕРИ


Журнал «Проблеми економіки»

  © Business Inform, 1992 - 2025 Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International CC BY-SA. Написати вебмастеру